Opinia o Hypervolt

Opinia o Hypervolt – masaż wibracyjny czy warto

Z Karolem znamy się ze studiów. Zawsze był skrupulatny i przygotowany na zaliczenia. Wydrukowane notatki etc. Tym razem również się przygotował. Podesłałem mu zagadnienia i jak przyjechałem na nagranie to miał wydrukowane odpowiedzi 🙂 Stąd dzisiejszy odcinek jest krótki, ale treściwy. Stąd mam takie ładne notatki niżej 🙂 Możesz posłuchać naszych pięknych głosów, jak i przeczytać notatki niżej. Na pewno słuchając dowiesz się jaka jest opinia o Hypervolt przez użytkownika tego urządzenia.

Co to jest masaż wibracyjny?

Masaż wibracyjny jest to jeden z rodzajów masażu wykorzystujący najczęściej urządzenie generujące wibracje. W tym przypadku urządzeniem tym jest Hypervolt. Wykorzystuje on wibracje o maksymalnej częstotliwości na poziomie 3200 uderzeń na minutę.

Wpływ masażu wibracyjnego na ciało człowieka

Poprzez taki masaż mamy wpływ na przepływ płynów przez układ naczyniowy. Dzięki masażowi rozszerzają się naczynia krwionośne, a co za tym idzie zwiększa się przepływ krwi przez mięśnie oraz przyspiesza się dostarczanie substancji odżywczych przy równoczesnym usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii. Wzmożony dopływ tlenu do komórek organizmu ludzkiego zwiększa przemianę tlenową w mięśniach, w związku z tym szybciej są usuwane produkty rozpadu powstające w czasie pracy mięśni.

Reasumując Hypervolt:

 • pomaga rozluźnić spięte mięśnie,
 • poprawić krążenie krwi w obszarze poddanym zabiegowi,
 • osiągnąć optymalny zakres ruchomości,
 • zredukować ból,
 • zregenerować mięśnie po ciężkim treningu.

Przeciwwskazania do masażu wibracyjnego Hypervolt:

 • Oczywiście tak jak przy każdym zabiegu nie wolno zapomnieć o
 • przeciwwskazaniach takich jak : ostre stany zapalne, krwiaki, tętniaki, choroby skórne,
 • którym towarzyszą pęcherze, wypryski, zmiany ropne i zapalne,, zaawansowana miażdzyca
 • i osteoporoza, świeże niezagojone rany, świeże złamania, choroby nowotworowe,
 • nieleczone nadciśnienie, zapalenie żył, krwotoki, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby
 • zakaźne i infekcje, gorączka, menstruacja.

Opinia dlaczego wybrał Hypervolt

Na sprzęt natrafił przypadkowo przeglądając profile zagranicznych fizjoterapeutów. Zaczął szukać informacji o sprzęcie i przy okazji natrafił na podobne produkty. Jak się jednak okazało Hypervolt jest z nich po prostu najtańszy co nie oznacza, że nie dorównuje im jakością. Jest dostępnych wiele opinii na temat tych urządzeń i wg nich Hypervolt pod pewnymi względami jest nawet lepszy. Jest on też dużo cichszy co jest dużym plusem dla nas terapeutów jak i dla pacjenta. Urządzenie posiada również 4 wymienne końcówki, dzięki którym możemy w łatwiejszy sposób opracować pewne struktury. Działa również na 3 poziomach dzięki czemu możemy dostosować moc do odczuć pacjenta.

Praca z Hypervolt

Zaczął również oglądać filmy na Youtube, gdzie terapeuci pokazują jak pracować z tym urządzeniem i okazało się, że sprzęt wykorzystują fizjoterapeuci w czołowych klubach NBA (np. fizjoterapeuta Lebrona Jamesa) oraz w UFC, Crossficie, kulturystyce oraz szeroko pojętym fitnessie. 

Kiedy wykorzystywać masaż wibracyjny za pomocą Hypervolt

Wykorzystać go można tak naprawdę w różnych momentach terapii. Zarówno na początku jako wstępne rozgrzanie i rozluźnienie mięśni przed główną terapią jak i na sam koniec terapii jako forma relaksu i odprężenia. Masaż urządzeniem Hypervolt można również wykorzystać jako odrębną jednostkę terapeutyczną. Jeżeli pacjent jest bólowy tzn od kilku
dni, tygodni lub miesięcy boryka się z jakimś bólem to Hypervolt Karol stosuje raczej jako dodatek do terapii, a głownie skupia się na technikach manualnych lub elementach z pinopresury.
Natomiast jeżeli celem terapii jest po prostu rozluźnienie mięśni i regeneracja po wysiłku to zdarza się, że całą terapię przeprowadza Hypervoltem i daje to fajne efekty jeżeli chodzi obniżenie tonusu mięśniowego i poprawę mobilności.

https://www.youtube.com/watch?v=vXqe8jzghqE
Zobacz w jaki sposób korzysta z Hypervolt Brent Brookbush.
źródło: jego kanał na youtube

Minusy odnośnie urządzenia

Dla jednych może to być cena, jednak jest dużo tańszy od konkurencyjnego Theragunu. Karolowi ciężko było znaleźć jakieś minusy. Na pewno należy wiedzieć kiedy go użyć i zdać sobie sprawę, że stanowi on pomoc w pracy, a nie jest receptą na całe zło. Myślę, że też przyda się dodatkowa bateria, która też kosztuje niemało. 

Gdzie można kupić Hypervolt i ile kosztuje.


Urządzenia firmy Hyperice bo ona produkuje Hypervolt. Kupić można na stronie ​ www.newlevelsport.pl​. Jest ono sprowadzane ze Stanów i koszt to
1500zł. Od razu chcę wyjaśnić, że konkurencja jest również z USA :). Jeśli słuchałeś wiesz czemu to wyjaśniam.

Mam nadzieję, że taka opinia o Hypervolt, gdzie to nie jest artykuł sponsorowany da Ci jakiś obraz i pomoże w wyborze urządzenia. Jeśli masz jakieś pytania to pisz do Karola. On używa na co dzień. 

Gdzie można znaleźć Karola?

Aktualnie na co dzień przyjmuje w gabinecie znajdującym się na siłowni OneWay.

Adres:
ul.Waleriana Czumy 3 (Bemowo).
Instagram
prywatny profil : @ochkarol_

Napisz do mnie jeśli chcesz przekazać opinię lub masz jakieś pytanie.

Odwiedź też grupę na facebooku w celu komentowania, zostawiania opinii i jej rozwoju 🙂

P.S. Pisałem do polskiego dystrybutora odnośnie tego podcastu. Niestety nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi odnośnie jakiegoś rabatu dla słuchaczy. Bo powiem szczerze coraz bardziej jak bolą mnie mięśnie zastanawiam się nad zakupem. Także, może wkrótce moja opinia o Hypervolt.