Życie po chirurgicznym leczeniu otyłości

Gość podcast Fitakcja:

Jak sama powiedziała 6 lipca narodziła się na nowo. Dziś podcast z Ewą Kopaczewska – podolog i pielęgniarką. To dość osobista historia o przybraniu na wadze do ok 140 kg i walki z utratą kilogramów. Ewa jest po operacji bariatrycznej resekcja żołądka metodą rękawkową (sleeve). Opowiada w rozmowie o swojej drodze do przybrania oraz do tego jak walczyła z otyłością. Od dziecka, przez lata nastoletnie, studia oraz pracę i obecnie. Jakie trudności były do operacji, a jakie są po operacji. Diagnozowanie, do kogo się zgłaszała, jak wygląda jej dieta i wytyczne po operacji. Jak to jest żyć na posiłkach o pojemności 150 ml.

Jeśli przygotowujesz się do operacji bariatrycznej, chirurgicznie będziesz leczył otyłość to ten odcinek jak nic jest dla Ciebie. Jak się przygotować, doświadczenia jakie Ewa miała po operacji. Jak reagowali znajomi na wiadomość o zabiegu, jak po zabiegu.
Usłyszysz drogę jaką Ewa idzie dalej i usłyszysz cenne wskazówki co do operacji, poparte doświadczeniem.
Dalej o tym jak Ewa zaczęła swoją przygodę z siłownią i tym co działo się w jej głowie po operacji.
Ale zmniejszenie pojemności żołądka to nie wszystko. Ewa miała jeszcze plastykę tkanek po zabiegu ponieważ po schudnięciu, zostały fałdy skóry na brzuchu. O tym również posłuchasz w tym odcinku.

To przemiana z ok 140 kg na o wiele mniej.

Pomocne linki: